Salon w rustykalnym styluJeśli chodzi o stworzenie rustykalnego salonu w stylu industrialnym, masz wiele różnych opcji projektowych. Przy tak wielu różnych stylach może to być nieco przytłaczające. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie trzeba przesadzać. Odrobina rustykalnego, industrialnego stylu to bardzo dobry pomysł. Trzeba jednak wiedzieć, jak to zrobić. Mamy kilka wskazówek, jak stworzyć rustykalny salon w stylu industrialnym - od podłogi po meble. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym popularnym stylu.

Podkręć kontrast i nadaj zdjęciu wyrazistości

Ostatnią wskazówką w tym poradniku jest dodanie kontrastu do przestrzeni. Kontrast można uzyskać na wiele sposobów, ale najpopularniejszym z nich jest zachowanie równowagi w przestrzeni, która ma punkt centralny lub główny. Jednym ze sposobów na to jest podkręcenie kontrastu i użycie dużej ilości bieli w przestrzeni, aby stworzyć wyrazisty punkt centralny. Możesz również użyć innych kontrastujących kolorów, aby dodać więcej kontrastu do swojej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest to obraz, tkanina, meble czy inne dekoracje.

Stwórz równowagę i symetrię

Kolejną wskazówką, jak stworzyć równowagę i symetrię w przestrzeni, jest zachowanie spójności wszystkich tekstur. Jeśli chcesz uzyskać bardziej industrialny styl, ale masz drewniany stolik do kawy, postaraj się zachować spójność wszystkich faktur i utrzymaj drewniany stolik, aby nie wydawał się zbyt nie na miejscu. Innym sposobem na stworzenie równowagi i symetrii jest znalezienie centralnego punktu w przestrzeni. Jednym z najlepszych sposobów jest znalezienie miejsca, które ma dwoje drzwi prowadzących do różnych pomieszczeń w Twoim domu i wykorzystanie go jako punktu centralnego Twojej przestrzeni.

Jedną z najlepszych rzeczy w tworzeniu rustykalnego salonu w stylu industrialnym jest to, że możesz stworzyć wiele punktów centralnych w swojej przestrzeni. To może sprawić, że Twoja przestrzeń poczuje się znacznie bardziej zrównoważona, zwłaszcza jeśli jest to jedyny mebel w całym salonie! Możesz wykorzystać to jako okazję do stworzenia symetrii, w zależności od tego, wokół czego skupisz punkt centralny. Inną świetną wskazówką do stworzenia symetrii w przestrzeni jest użycie źródła światła. Tworząc symetrię pomiędzy dwoma głównymi źródłami światła, możesz stworzyć wiele symetrii w swojej przestrzeni.

 

O mnie